מצא את הספק המתאים לך

העוזר האישי שלי

מזל של מתחילים – עריכת וידאו חלק א

מצלמת וידאו, מחשב ותוכנת עריכה – זה מה שצריך להפיק סרט, אבל זו רק ההתחלה…

צפיות (8852)
תגובות (3)
תאריך 03/07/2012

טוב, אז החלטתם לחסוך קצת (הרבה) כסף, ולערוך את סרט החתונה המדהים שאתם מכינים לחבר/חברה/אח/אחות בעצמכם. מצויין! בכתבה הקרובה ננסה לתת לכם קצה חוט כדי שתדעו מאיפה להתחיל – להסביר מה נדרש, איזה תוכנות עריכת וידאו יש, ובכלל, מה זה עריכה וידאו ממוחשבת.

ואם אתם חזק בעניינים של עריכת וידאו וכבר עשיתם סרט או שניים, אז לא, זו כנראה לא הכתבה בשבילכם… (תמשיכו לכתבה הבאה בסדרה, גם לכם יש עוד מה ללמוד)

מה נדרש?

אז מה בעצם צריך כדי להתחיל עם התחביב הממכר הזה שנקרא עריכת וידאו? התשובה הסטנדרטית היא שלושה דברים: מצלמת וידאו, מחשב ותוכנת עריכת וידאו. אבל אם תשאלו אותי ישנו דבר רביעי והחשוב ביותר: זמן. והרבה! עריכת וידאו היא תחביב שלוקח זמן רב, בעיקר כשאתה בתחילת הדרך. מה זה הרבה? סרט בסיסי יגזול מכם לא פחות מ 3-4 ערבים בבית, מול המחשב עם כוס קפה עד השעות הקטנות של הלילה. ועבור סרט מורכב ? השמיים הם הגבול..

מחשב

עיבוד וידאו היא פעולה מורכבת ודורשת מחשב “חזק”. לא, הלפטופ הקטן הזה שיש לך, שאריות מימיך כסטודנט/ית כנראה לא מספיק… בשלב זה נימנע מלהיכנס כאן להגדרות של ביצועי מעבד, זיכרון נדרש ועוד כדי לא להבריח את קהל הקוראים ונסתפק בהמלצה שכשאתם בוחרים בתוכנת העריכה (ראה ערך “תוכנת עריכה” בדיוק בעוד 2 שורות) ? תעשו לעצמכם ולמחשב טובה, ותבדקו מהם הדרישות המינימליות מהמחשב…

מצלמת וידאו – טריויאלי

כנראה שכל מצלמת וידאו תתאים מבחינת איכות לצילומי סרט חתונה וחבל להשקיע כסף בהשכרת מצלמות איכותיות. כמובן שצילום וידאו דיגיטלי עדיף, הן באיכות והן בפשטות העתקת החומר למחשב אבל אין זה תנאי. כמובן שנדרש גם כבל המחבר בין המחשב למצלמת הוידאו כדי שתוכלו להעתיק (“לדגום” בשפת המקצוענים) את הסרט שצילמתם.

תוכנה לעריכת וידאו

תוכנת העריכה היא בעצם הכלי העיקרי להכנת הסרט. איתה תבחרו את הקטעים, תחתכו, תדביקו, תוסיפו מוזיקה, תבחרו אפקטים, תוסיפו כתוביות, תתחרטו, תמחקו, תתחילו מחדש, שוב תחתכו, שוב תדביקו, שוב מוזיקה, ואולי שיר אחר, ובסוף כתוביות ואיזה מדהים יצא!

 
 

אלו שלושת (או ארבעת) הדברים הנדרשים כדי להתחיל בעבודה. ולפני שמתחילים – הטיפ הכי חשוב שאני יכול לתת לכם הוא, תעשו לעצמכם טובה ותבדקו את המערכת לפני. תראו שהמצלמה מצלמת כמו שצריך, תראו שאתם יודעים להעביר את הסרט למחשב, ולא, אם הוא עובר בשחור לבן ובלי קול ? כנראה שמשהו לא בסדר.

ובסוף תוודאו שתוכנת העריכה יודעת לקרוא את קובץ הסרט ולנגן אותו באיכות טובה. זה די מבעס (מנסיון) לצלם יום שלם ואז לגלות שהמצלמה שלך מסרבת להכיר במחשב כבן זוגה (חבל, דווקא היה בחור נחמד) ולהיות זה שמודיע לכולם ש”צריך לצלם שוב כי…”

 בקרוב נעלה את פוסט ההמשך, בנתיים מוזמנים להתייעץ בפורום ולראות דוגמאות לסרטי חתונה.

 

עוד כתבות בהחתונה

+ עוד עסקים

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כניסת רשומים

הזן את פרטי הגישה שלך לאתר

שכחתי סיסמא

נשלחה לך סיסמא למייל!

בטל

CLOSE
CLOSE