מצא את הספק המתאים לך

העוזר האישי שלי

מה זה פלאש מוב?

אספנו עבורכם את מיטב קטעי הפלאש מוב מהארץ והעולם, יחד עם הסברים, הנחיות וטיפים- קונפטי מגיש לכם את המדריך המלא לעריכת סרט פלאש מוב

צפיות (13317)
תגובות (0)
תאריך 27/06/2012

אם נחפש לכם את ההגדרה המילונית, אז פלאש מוב מוגדר כקבוצת אנשים (בד”כ לא מקצוענים שמקבלים תשלום) שמתכנסת בצורה פתאומית במקום ציבורי ומציגה מופע שונה וללא מטרה לפרק זמן קצר, ואז מתפזרת, בעיקר לצורכי בידור, סאטירה וביטוי אמנותי. במילים אחרות – אחד הדברים המגניבים והכיפיים שיש לראות במיוחד כשזה קורה, אך גם ברשת. בעצם למראית עין נראה כמו ריקוד ספונטני במקום ציבורי אבל תמיד מגיע אחרי התארגנות מקדימה כמובן.

הפלאש מוב הראשון אורגן בשנת 2003, ומאז אורגנו אין ספור פלשמובס בכל העולם. רדאר החתונות שלנו זיהה שבתקופה האחרונה פלש מוב הפך לטרנד גם בחתונות, אז החלטנו לתת לכם סקירה של הפלאש מובס הבולטים ברשת:

תחנת הרכבת בליברפול

לפלש מוב מדהים זה, שאורגן על ידי חברת התקשורת T-MOBILE, יש כבר מעל 33 מיליון צפיות ביוטיוב. בדומה לרוב הפלשמובים המובילים גם במקרה זה מדובר בלא מעט ברקדנים מקצועיים. שילוב של מגוון סגנונות ומספר ענק של רקדנים הופך את הריקוד לכל כך מדהים


 
 

תחנת הרכבת באנטוורפן ? צלילי המוסיקה

שוב בתחנת רכבת, והפעם פלאש מוב לקולות צלילי המוסיקה. גם במקרה זה מדובר בקליפ למטרת פרסום וההשקעה ברורה ונראה שחברות מובילות רבות הבינו כי השקעה כספית נמוכה משמעותית משידור פרסומת בטלוויזיה יכולה להביא חשיפה אדירה. 3.6 מיליון צפיות. הפלשמוב מאופיין במשתתפים מכל הגילאים ? החל מילדים ועד קשישים, ומרגיש כמו מחזמר אחד גדול.

 

ומה קורה אצלנו?
מצאנו 2 בולטים בארץ: הראשון, פלאשמוב מקפיץ על חוף הים שמסתיים בריצה המונית לים
 
 

השני, פלאש מוב שאורגן על ידי להקת הורה ירושלים בשדרות ממילא בירושלים, וכולל השתתפות של כל רקדני להקות הארגון, החל מילדים ועד למבוגרים ורקדניות בטן. לקליפ יש מעל ל-320 אלף צפיות.

ונסיים עם סרטון מדהים, שהוא אינו ממש פלאש מוב אלא יותר סינג מוב! אבל היינו חייבים להראות לכם אותו. שוב מדובר ב-T-MOBILE שאספו חבורה של זמרים שהפתיעו בשירי “ברוכים הבאים” את הנוסעים הנוחתים בשדה התעופה הית’רו בלונדון. שימו לב – בקליפ אין כלים מוסיקליים וכל המוסיקה נעשית על ידי זמרים! מדהים.

 

בחזרה לעניינו – אז מה אתם צריכים לעשות כדי לארגן פלשמוב בחתונה של החברים שלכם?

קודם כל בחרו שיר קצבי ומקפיץ, לא מהיר מדי. רצוי שיר מוכר כדי שיכניס את כולם לקצב. בשלב השני צריך לבנות את הכוריאוגרפיה ?אם יש בחבורה רקדנ/ית מקצועי ? מה טוב, אבל רמת הכוריאוגרפיה הנדרשת היא כזו בסיסית שגם נציגות מלהקת הג’אז של פתח תקווה יכולה להספיק. בכל מקרה, אם גם את זה אין לכם בחבורה, תוכלו להיעזר בעשרות סרטוני הפלשמוב ביוטיוב. זכרו ? המטרה שכמה שיותר אנשים ירקדו, ורובם מה לעשות, אינם רקדנים!! מכיוון שאתם עדיין לא T-MOBILE ולא תוכלו לארגן עשרות רקדנים מקצועיים, שמרו על תנועות פשוטות, שיחזרו על עצמן במהלך הריקוד, שכל אחד מהבחורים חסרי הקואורדינציה יוכל לבצע.אם תחליטו ממש להשקיע ויש לכם בחבר’ה כמה רקדנים לשעבר, תוכלו לארגן פלש מוב כמו בדוגמא הבאה של חבר’ה מקנדה, שיצרו ריקוד מפתיע והשתמשו בכוריאוגרפיה מקליפים של מדונה, מייקל ג’קסון, ספרות זולה וגלי.

אבל אם אתם כמונו, חבר’ה ישראלים רגילים שהרקע שלהם בריקוד כולל בעיקר סלואו בכיתה ה’, קפיצות חסרות מטרה במסיבות ושבתמים בחתונות,  תוכלו לבנות כוריאוגרפיה פשוטה אך משעשעת, שכל אחד יוכל לרקוד, כמו בדוגמאות הבאות מחתונות ישראליות רגילות:

 

בחתונה הזו, החברים התחילו עם ריקוד של הבנים, והזוג חשב שבזה זה נגמר, הופעה של להקת הבנים, (לא שזה לא מצחיק בפני עצמו), ולאט לאט הבינו שמדובר בהפקה שכל הקהל משתתף בה.

הדרך היעילה ביותר לארגן פלאשמוב לחתונה היא לצלם את עצמכם מסבירים ומדגימים את הצעדים, להעלות ליוטיוב ולהפיץ לחברים. נסו להפיץ לכמה שיותר מוזמנים בחתונה (שכמובן מסוגלים לשמור על זה בסוד..) ? כמה שיותר משתתפים  = פלאש מוב מוצלח יותר! אפשר להפיץ רק את הפזמון, כי הוא בדרך כלל קליל יותר, ואז הקהל הרחב יותר יצטרף אל החבר’ה רק בשלב הזה.

כדאי שתיפגשו פעם אחת בכדיי לעשות חזרה לפני החתונה…

דוגמא לסרט הכנה להפצה לאורחים:

רוצים לראות עוד דוגמאות לפלאש מוב

 

עוד כתבות בהחתונה

+ עוד עסקים

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כניסת רשומים

הזן את פרטי הגישה שלך לאתר

שכחתי סיסמא

נשלחה לך סיסמא למייל!

בטל

CLOSE
CLOSE