מצא את הספק המתאים לך

העוזר האישי שלי

מברוק! החתן הלבנבן לובש כיפתן

טוב, תיאנח לעצמך, זו המשפחה שלה, ומשפחה לא בוחרים. אבל אישה כן, והיא הרי מדור אחר – גרה בתל אביב כבר שנים, הולכת לתיאטרון, קוראת ספרים. בדיוק אז, יזמינו אותך ואת המיועדת להתלבש בתלבושות מסורתיות..

צפיות (12185)
תגובות (0)
| תאריך 24/12/2012

כמו הבוס במכנסיים קצרים ביום כיף של החברה, הערס שמתחסד עם כיפה לבנה גדולה ביום כיפור, או חבר שרואה בהתרגשות אירווזיון ? כך גם אשתך לעתיד הקרוב המענטזת בחינה שלה. המשותף לכולם הוא איזשהו פן חבוי באישיות, שמתפרץ לעיתים נדירות, ואולי היינו רוצים שיישאר חבוי.

חינה, לא משנה מאיזה עדה, תמיד תכלול המון בצק עם שמן, חומר בריח חריף, שבמקום לנקות אותו ממך מורחים אותו עלייך, והזדמנות מצוינת לאמא של הכלה להיות בעלת הבית, המחליטה והשולטת בכל.

במקרה שמדובר ב”נישואי תערובת”, יש עוד מרכיב, כמו תבלין סודי, שמשנה את כל הטעם. קוראים לו “צד החתן”. בהתחלה נראה שהוא שולי. אמא של הכלה שוקלת בכובד ראש נושאים מהותיים יותר כמו אם כדאי לשכור כריות צבעוניות או להשאיל מהשכנים, האם להזמין את דודה של בעלה שכבר בקושי רואה, או כמה גלילי ניילון נצמד צריך כדי לעטוף את מגשי המתוקים 17 פעמים מכל צד. באיזשהו שלב היא תיזכר בכם. “בטח הם אף פעם לא היו באירוע כזה” היא תגיד לביתה. “תגידי להם שיבואו כולם – דודים, חברים, שירגישו בנוח. אנחנו נזמין רק משפחה קרובה”.

אתם ממושמעים. ביום האירוע תגיעו בדיוק בשעה שאמרו לכם – אתה, ההורים, אחותך, דודה רחוקה שהגיעה במיוחד מירושלים על תקן “המשפחה המורחבת”, ושני חברים מסכנים שהתנדבו. סה”כ שבעה. בבית כבר יחכו לכם, כאילו הם גרים שם מאז ומתמיד, 88 אורחים המוגדרים “משפחה קרובה”. האמא תגיד שהיא מצטערת, אבל הם נאלצו לצמצם, כי יש להם בית קטן. לא נורא, מי שלא בא עכשיו נזמין אותו לברית.

עוד לא הספקתם לעשות היכרות מלאה, וכבר שירים מסורתיים, ש”מוזיקה ים תיכונית” מחווירה לידיהם, מרעישים ברקע, בעוד נשות המשפחה פורצות במחולות. טוב, תיאנח לעצמך, זו המשפחה שלה, ומשפחה לא בוחרים. אבל אישה כן, והיא הרי מדור אחר – גרה בתל אביב כבר שנים, הולכת לתיאטרון, קוראת ספרים.

בדיוק אז, יזמינו אותך ואת המיועדת להתלבש. זה נראה מצחיק, תגיד לה. כן, שכרנו בגדים מאיזה מקום, היא תענה. חוץ מהכיפתן שלי, היא מוסיפה כבדרך אגב, קיבלתי אותו מתנה מאמא בגיל 15. פנייך נפלו. ואיפה זה הסתתר עד היום?… תשאל בחשש. החשש יתחלף באימה כשתגלה שהריקודים עד עכשיו היו רק חימום. האישה משתלטת על האירוע בענטוזיה, היא מכירה כל מילה בשיר, כל גרגר בחינה, ואפילו מלמדת את האחייניות הקטנות איך אוחזים מגש, עושים קולולו ומנענעים בו זמנית.

 

בזמן ששמונה בנות דודות שמאוד קשה להבדיל ביניהן רוקדות סביבך, תשאל את עצמך איך הגעת למצב הזה, ומה הקשר בינו לבין המוזיקה הקלאסית שהייתם שומעים ברוגע בשבתות. אולי אפילו תזעק “אבא? אמא?!?” אבל איפה, אלה מזמן כבר התערבבו, רוקדים שרים ונהנים. הם מרגישים כמו בביקור של בריטים בשבט אינדיאני, רק שאין חנות מזכרות בסוף.

בשלב מסויים אבא שלך יתפוס את המיקרופון, עם או בלי שביקשו ממנו, ויציין שהתרבות הזו ממש לא זרה לו. הוא גדל בסביבה מעורבת, ולכן מכיר ואוהב קובה/ג’חנון/קוסקוס (או כל מאכל אחר שהוא זוכר מהעוזרת שניקתה אצלם בוילה כשהיה קטן). החברים שלך ינצלו את ההזדמנות כדי לנקום – הם יצלמו אותך בפוזות מביכות וייעלו מיידית לפייסבוק.

 

החלק הטוב? השיא כבר מאחורייך. אחרי שעברת את זה, החתונה היא פיס אוף קייק בשבילך. החלק המפחיד ? האם זה יעבור בגנים גם לבת שלך??

 

+ עוד עסקים

אפשרויות תגובה נוספות

התחברות לאתר

?עדיין לא נרשמת

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כניסת רשומים

הזן את פרטי הגישה שלך לאתר

שכחתי סיסמא

נשלחה לך סיסמא למייל!

בטל

CLOSE
CLOSE