מצא את הספק המתאים לך

העוזר האישי שלי

טבילת אש במקווה

אז מה הסיפור עם המקווה? מתי זה קורה, מי אחראי למאורע? הכתבה הזו מוקדשת לאמהות יקרות שמנסות להבין מה תפקידן..

צפיות (19454)
תגובות (0)
תאריך 01/07/2012

נתחיל עם מסר מהרבנות. כל אישה שעומדת להיכנס בברית הנישואין חייבת לטבול במקווה על מנת להיות טהורה ליום החתונה. את הטבילה מבצעים עד יומיים לפני החתונה ואפילו צריכים לקבל חתימה בכתב שאכן המטלה בוצעה בהצלחה. אחרי שמילאנו את חלקנו בהלכות טהרת המשפחה, הגיע הזמן לדבר על חלקך באירוע. כן אנחנו מדברים אלייך, אם הכלה, זה הרגע שלך. החברות קיבלו מסיבת רווקות, אמא של החתן קיבלה שבת שלמה לעצמה, ולך השאירו את המקווה (ואם זורם בך דם עדות המזרח אז שיחקת אותה ? יש לך גם חינה אבל זה לכתבה אחרת..).

הבת שלך ודאי תשמח אם תקחי ממנה את הפרויקט ותדאגי לנושא מהתחלה ועד הסוף. קודם כל חשוב להבין מה היא היתה רוצה שיהיה בערב הזה.

צהלולים, דודות וסוכריות

נסי לברר עם בתך היקרה מי תרצה שיגיע איתה פיזית למקווה. כמובן שאין לנו כוונה שיצללו איתה ביחד, אבל מי יחכה לה כשתצא מהחדר ויזרוק עליה סוכריות. שימו לב, זה אישי לגמרי, וכל אחת תבחר מה שמתאים לה, תהיה מי שתרצו שיחכו לה החברות מחוץ לדלת, תהיה מי שתרצה את הסבתא עם הקולולו ותהיה מי שתגיד, חכו לי בחוץ, אני כבר יוצאת.

מיני חינה

הרבה בנות היום בוחרות לוותר על טקס חינה מסורתי ולהפוך את הערב של המקווה למיני חינה. מדובר בעצם על להזמין מעגל חברות קרובות, דודות קרובות וכמה חברות של המארחת (אמא כמובן) ולהעביר כמה שעות יחד הכוללת ארוחת ערב קלילה, מתנות לכלה ואפשר גם להביא אטרקציה כלשהי בדמות מפעילה או כל דבר אחר. . אם הבת שלך בעניין, הבמה כולה שלך, יש לך הזדמנות לתכנן ערב מיוחד לבת שלך, ואף אחד לא ייקח ממך את הכיף שבדבר.

ארגון מסיבת מקווה

 

לוקיישן

כמובן שהפתרון הכי נוח יהיה שהטבילה תתבצע במקווה ליד ביתך וכולן יחכו שם עד שתחזרו כדי לזרוק עליכן ים של קונפטי. אבל, אם הבת שלך תל אביבית היא בטח שמעה שיש היום מקוואות מאוד מושקעות, יותר מהמקווה השכונתי שלכן בפתח תקווה. המראה הקלאסי של המקווה הישן והמוזנח עובר מהפך רציני. בארצות הברית יש מקוואות מפוארים מאוד, שנראים יותר כמו ספא או מכון יופי. בגבעת שמואל יש מקווה בדיוק כזה ולכן הרבה בנות אפילו לא מהאיזור בוחרות לטבול דווקא שם.

העיקרון המנחה עדיין איתנו, כבדי את רצון בתך היקרה, אם היא רוצה לטבול במקום אחר, זרמי איתה, את האירוע אפשר לעשות בבית של חברה או אפילו בדירה של הבת שלך (כן, תנשמי עמוק, גם בדירת 2 חד’ בפלורנטין אפשר לעשות אחלה ערב..). באתר “מקוה.נט” אפשר למצוא רשימה של מקוואות.

והיות ואנחנו מכירים אותך ויודעים שלא תוותרי בלי מאבק אז אנחנו מניחים שכמה  מניפולציות קלות והיא בטח תשמח לבוא לטבול היכן שתבקשי.

הסעודה האחרונה

כמובן שאת צריכה לדאוג לכיבוד קל כשהבנות מגיעות, שתייה קלה ושתייה חריפה לייט, קאוות תמיד הולך, ואם זה חורף, סנגריה חמה. אם את מכירה מישהי ששולטת בנושא העוגיות המרוקאיות אז כדאי להזמין מראש ואם את רוצה סטייל אחר אז לכי על  פטיפורים קטנים שאפשר לקנות מכל קונדיטוריה מתמחה זה תמיד מוסיף לאוירה. מבחינת ארוחת ערב, כמובן הכוונה למזנון, אפשר ללכת על כיוון חלבי, פשטידות סלטים וכו’, וכמובן אפשר ללכת על משהו יצירתי יותר.

 

וכמה מסרים לקראת סיום,

  • אם הלכת על מיני חינה, חובה להתארגן על מוזיקה אוירתית, הכוונה לא לסימפוניה התשיעית של בטהובן אלא יותר למלודיה הדרמטית של דודו אהרון.
  • אם מחכה לבת שלך מסיבה קטנה בבית קחי בחשבון שכשהיא תצא מהמקווה היא צריכה עוד רבע שעה בערך להתלבש, להתאפר ולהגיע מוכנה למסיבה, קחי את זה בחשבון בתכנון הלו”ז.
  • קבלי בהבנה שלא כל הבנות יוכלו להגיע, בסה”כ מדובר באירוע דיי עמוס מבחינת המלוות, הן ביו במסיבת רווקות, מחרתיים החתונה ובין בין יש גם עבודה. 

 

יש לך עוד שאלות? בואי להתייעץ בפורום שלנו

עוד כתבות בלפני החתונה

+ עוד עסקים

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כניסת רשומים

הזן את פרטי הגישה שלך לאתר

שכחתי סיסמא

נשלחה לך סיסמא למייל!

בטל

CLOSE
CLOSE