מצא את הספק המתאים לך

העוזר האישי שלי

אמא ? אנחנו מתחתנים!

“חתונה ביום שישי? שמע ישראל, מה אנחנו נוצרים?” – כמה עצות לשמירה על שלום בית בין ההורים לזוג הצעיר לקראת החתונה

צפיות (8099)
תגובות (2)
תאריך 13/07/2012
  • תגיות

אחד הילדים שלך הודיע שהוא מתחתן, הרגע לו חיכית כל כך הרבה הגיע, חתונה ראשונה במשפחה, את מחתנת ילד ראשון! בתור התחלה, אנחנו מקווים שלא ככה את מתכננת להגיב על הבשורה:

קחי כמה זמן שאת צריכה כדי לעכל ולהתרגש, ועכשיו ? לעסק. אספנו לך כמה עקרונות חשובים לצליחת החודשים הקרובים ועד לערב המיוחל:

תהיי רגישה לדקויות ותביני את המורכבות בקבלת ההחלטות שהם נדרשים לבצע

קחי בחשבון שאם לדוגמא הבן שלך מחליט להתחתן במקום זול כי הוא יודע שלהורי אשתו לעתיד אין אפשרות לעזור מבחינה כלכלית, קבלי את זה בהבנה. אל תדחפי אותו להיכנס לריב משפחתי או לחילוקי דעות עוד לפני שיצאו לדרך עם הנישואים. יהיו לו עוד מספיק חילוקי דעות, ראי כתבה על הטעימות..

תציעי הדרכה ועזרה, מבלי להשתלט

אנחנו מציעם תמיד לתאם ציפיות, כשמגיע השלב של בחירת תאריך אולם וכו’, תגידי באופן נעים שאת מוכנה לסייע בהכנות לחתונה ותשמחי לעזור בהתלבטויות. חשוב שהזוג ישמע ממך שאת מבינה שהבחירות הן שלהם ורק שלהם, וככה הם לא יחששו להתייעץ איתך ואת תוכלי להשמיע את דעך בכל עת. תזכרי שבפעם הראשונה שיערבו אותך במשהו, אם תשתלטי ולא תשאירי מקום לדעות שלהם, בפעם הבאה פשוט לא ישאלו לדעתך, וחבל, אנחנו הרי יודעים שיש לך דעה..

גם אם את לא תמיד מסכימה עם כל בחירה או החלטה של הזוג הצעיר, בונים עלייך שתהיי תומכת ומבינה לאורך כל הדרך.

נכון שחתונה בשישי בצהריים זה לא הטעם שלך, וגם אירוע freestyle בלי מקומות ישיבה זה לא הסגנון שלך. אבל זה הסגנון שלהם, והם כבר החליטו, אז מה עדיף? לעזור להם בבחירת מקום מתאים לשישי בצהריים או לרטון ולקלקל?

Don?t fly solo

את עוד לא רגילה לזה אבל בסיטואציה של ארגון חתונה, אתם כבר לא לבד, יש עוד זוג הורים, בדיוק כמוכם, עם דעות, רצונות ורצון להשפיע. תכבדי את העובדה שגם הם צריכים להיות שותפים להחלטות, ואל תנסי למדר אותם. בסופו של דבר, אם יש סיכוי שהבן שלך לא יתחתן בשישי בצהריים זה רק אם שני הזוגות יחברו יחד ויפעילו לחץ אז יכול להיות שעוד תצטרכי אותם בצד שלך..

אנחנו יודעים, כשאתם התחתנתם, דברים היו נראים אחרת.

אין טעם שתזכירי להם שאת לחתונה שלך הלכת עם שמלה שנתפרה שבועיים לפני ולא חצי שנה מראש, ושהאורחים שלך אכלו מנה אחת ולא שש. זה לא רלוונטי. הדבר היחיד שנשאר עדכני תמיד זה שגם ההורים שלך כנראה היו מעורבים יתר על המידה בתכנון.

Show them what you can

יש תחומי אחריות מסוימים שהם שלך לגמרי. גם שם כדאי להיות רגישה ולא לקבל החלטות לבד ובטח שלא להכתיב, אבל כאן אנחנו מייעצים לך לבצע פרויקט כמו שרק אמא ביצועיסטית יודעת. סגרי את הפינות, תפתיעי ביצירתיות, ובסוף, תני קרדיט לבת שלך..

תזכרי, זו רק ההתחלה, הבת שלך מתחתנת עם משפחה נוספת, ויש עוד הרבה מה ללמוד.. בנתיים קבלי טעימה:

שתפי אותנו בפורום על ההתרגשות מסביב להכנות.

 

עוד כתבות בלפני החתונה

+ עוד עסקים

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כניסת רשומים

הזן את פרטי הגישה שלך לאתר

שכחתי סיסמא

נשלחה לך סיסמא למייל!

בטל

CLOSE
CLOSE