מצא את הספק המתאים לך

העוזר האישי שלי

ליפ דאב

מקוויבק הקנדית ועד לדיזינגוף סנטר. קונפטי מגיש לכם מדריך מלא השראה לתכנון, הפקה וצילום של סרטי ליפ דאב מושלמים.

צפיות (10412)
תגובות (0)
תאריך 23/06/2012

מדד העלות – זול מאוד

מדד ההשקעה – בינוני מינוס

כמות משתתפים – מתאים לכמות גדולה של אנשים, משני הצדדים של הזוג, אפשר גם להתאים לכמות קטנה. בקיצור ? הכל פתוח.

הגדרה- ליפ דאב זה בעצם שם לסוג של וידאו קליפ שמשלב דיבוב שפתיים של המשתתפים לצלילי שיר מפורסם המושמע ברקע. בחירה בליפ דאב מתאימה כשרוצים לשלב הרבה משתתפים וכאשר אין יכןלות עריכה ביתית בחבר’ה. כל הרעיון הוא שאת צילום הקליפ רצוי לעשות בOne shot (טוב מקסימום שניים), ואז אין כלל עריכה. קבוצה שרוצה להכין ליפ דאב זקוקה לאמרגן טוב, חייבים להיפגש לפני הצילום ולבנות את התסריט, מי עומד איפה ומי שר כל שורה. כדאי לשלוח מראש לכל המשתתפים את השורה שלהם כך שביום הצילומים הכל ירוץ. בחירת השיר כאן היא קריטית, שיר מוכר, בקצב מתאים, לא מהיר מידי, עם אוירה חיובית.

 ליפ דאב למתחילים:

 

טיפ מהבמאי: מומלץ לחשוב על לוקיישין שמייצר התרחשויות משעשעות,אבל שימו לב ? גם בדירה ביתית לא חסרות אפשרויות לשעשע.  אפשר להוסיף שקופית בתחילת הסרט, אירוויזיון, פסטיגל, כוכב נולד, the voice.. כמו בקליפ הבא ששילב לוקישן ביתי, חברים של שני בני הזוג, ופתיחה של אירוויזיון.

ליפ דאב למתקדמים:

 

Reverse

טוב, לפני שאתם מתחילים לראות את הטירוף הזה. חשוב שתקראו שוב את הכותרת- זה באמת למתקדמים.. תיכון שרווד מוושינגטון הצליחו לגרום גם לנו לשפשף את העיניים כמה פעמים לאורך הקטע הזה. ולמקרה שגם לכם- הכל שם הולך ברוורס. חובה לראות!

טיפ של אלופים: מה עושים כשהחבר הכי טוב לא בארץ? החבר מצלם את עצמו שר את השורה שלו, ומישהו מחזיק טאבלט שמשדר את הקטע שלו תוך כדי צילומים..

מאיפה מתחילים?

  1. בוחרים לוקיישן לצילום
  2. בוחרים משתתפים וקובעים מראש תאריך לצילומים.
  3. בוחרים שיר, יחסית מוכר ושולחים לכולם את השיר במייל
  4. מפגש מצומצם של הבמאי והצלם כדי להחליט על המסלול של המצלמה
  5. מצלמים כמה גרסאות והולכים הביתה
  6. בוחרים את הקליפ שיצא הכי טוב, וזהו ?אין עריכה!

 

 

ועכשיו.. קצת השראה

 

קלאסיקת ליב דאב. שלמה ארצי והרבה התלהבות

פה אתם יכולים כבר לראות איך עורך וידאו עם קצת ידע ויצירתיות משדרג את הסרטון שלכם לליפ דאב מיוחד. רק תוודאו שכולם זוכרים את כל המילים שלהם.. 

אנחנו יוצאים לרגע מעולם התוכן של החתונות ולוקחים אתכם היישר לממלכת המייפל ושאקירה. הליפ דאב הקנדי הזה גרף כבר מעל 10 מיליון צפיות. ובצדק. הם השקיעו. אם אתם בעניין של סרט בלתי נשכח- קחו מהם כמה רעיונות. ומילה אחרונה- בחירת המוסיקה חשובה! (תזכרו שזה צולם ב 2009). 

נשארים מחוץ לעולם החתונות אבל הפעם חוזרים לגבולות הארץ. 2010. דיזינגוף סנטר. אם גם לכם יש בהישג יד תחפושת של ציפור ענקית- אל תחשבו פעמיים. אם אין לכם- תקראו אצלנו איך משיגים

בתור סטודנטים ירושלמים גאים במילואים, הליפ דאב הזה נגע בנו עמוקות. גם השקיעו, גם בחרו שיר מעולה, גם גייסו הרבה משתתפים וגם עשו את כל הדרך מטבע.. 

שלא תחשבו שחייבים שיר לועזי והרבה משתתפים. הנה הפקה פשוטה, בלוקיישן משרדי אבל תראו איך בחירה של שיר וכמה אנשים מחוץ לאזור הנוחות שלהם עושים את העבודה. 

חוזרים למחוזות החתונה בארץ. אם הגעתם עד לפה זכיתם בעוד שני טיפים- הראשון, פתיחה מושקעת של הסרט משדרגת את כל החוויה והשני, אפשר לעשות שילוב בין ליפ דאב יחד עם כתיבת מילים חדשות לשיר. הנה דוגמא לשניהם. 

כמו שכבר הבנתם, לרוב מצלמים ליפב דאב בטכניקת הone shot. מצד אחד זה הרבה יותר פשוט מבחינת העריכה אך מצד שני זה מצריך לאסוף הרבה אנשים עם הרבה סבלנות. אם אתם רוצים לפתור את השילוב הזה אפשר לחלק מראש קטע לכל משתתף ולבקש ממנו לצלם עצמאית את הקטע שלו. זה יוצא מדהים בעיקר כי יש הרבה תפאורות ולוקיישנים. תזכרו רק לתת הגדרות צילום מחמירות וברורות. קבלו את אחת הדוגמאות היפות ביותר שמצאנו. 

ועכשיו מספיק לבזבז זמן. תבחרו שיר ותתחילו להוציא לפועל את הליפ דאב שלכם. חוץ מסרט מעולה גם יהיה לכם כיף.

רוצים לראות עוד דוגמאות לליפ דאב

עוד כתבות בהחתונה

+ עוד עסקים

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כניסת רשומים

הזן את פרטי הגישה שלך לאתר

שכחתי סיסמא

נשלחה לך סיסמא למייל!

בטל

CLOSE
CLOSE